top of page

ČESKÁ ŠKOLA KLASICKÉ HOMEOPATIE

ČESKÁ ŠKOLA KLASICKÉ HOMEOPATIE  byla založena panem Pavlem Opelkou již v roce 1997 a do této doby jí úspěšně absolvovalo více jak 1000 studentů. 

 

V dnešní době je jedinou homeopatickou školou, která  splňuje standardy Evropské rady pro klasickou homeopatii a je držitelem řádné akreditace. 

 

Škola se postupně rozrůstala a v roce 2001 byl v Brně otevřen první kurz pro absolventy i jiných homeopatických škol. Vzdělávání tohoto typu se kurzy věnují dodnes s následující strukturou:

 • Základní 3 leté kurzy 

 • Pokračující postgraduální vzdělání (každý rok 5 víkendových kurzů)

 • Medicínské minimum (zprostředkováno Českou komorou klasické homeopatie) ve spolupráci s Universitou Karlovou. Po absolvování Medicínského minima se homeopat může stát členem ČKKH a užívat titul registrovaný homeopat (RHom).

NÁPLŇ STUDIA

 

Česká škola klasické homeopatie se opírá o základní principy klasické homeopatie, avšak přesahuje rámec obvyklé homeopatické výuky v tom, že svým studentům poskytuje:

 

 • úvod do systematizace homeopatických léků

 • obrazy jednotlivých léků (tzv. fyzický a psychický obraz)

 • variabilní přístup k homeopatické léčbě (široké i velmi přesné zaměření léčby)

 • získání přehledu o různých typech homeopatické léčby od klasické po postklasickou, jejíž součástí je i Opelkova metoda.

Pavel Opelka zavedl do homeopatie ŘADU VÝZNAMNÝCH POJMŮ, které jsou JEDINEČNÉ pro Českou školu klasické homeopatie jako např.:

 • Nauka o homeopatických vrstvách

 • Nauka o homeopatických liniích a vrstvách

 • Nauka o formách

 • Časoprostorová mapa

 • Odstředivost a dostředivost

 • Holistický realismus

CHCETE U NÁS STUDOVAT? Neváhejte a přihlašte se - https://www.ceskahomeopatie.cz/kontakt-prihlaska-nove.

V rámci studia je možné si zakoupit i celou řadu materiálů z předchozích přednášek, které často pokrývají témata přednášená i v rámci aktuálního 3 letého studia a dále pak postgraduální přednášky, které není možné z časových důvodů znovu odpřednášet.

 

Nová témata jsou pokrývána každý rok, jak postupuje výzkum a témata nových přednášek tak reagují na nově nastalé či vyvíjející se trendy v oblasti léčby a nemocí. Pro zakoupení materiálů, prosím, kontaktujte paní Opelkovou na emailu opelkovaan@seznam.cz. Veškeré materiály jsou chráněny autorskými právy a nelze je bez souhlasu autora dále jakýmkoliv způsobem šířit, přetvářet ani kopírovat. 

VAŠE PŘÍBĚHY
“Díky Opelkově metodě dokáži ve své praxi pomoci naprosté většině svých pacientů, kteří často přichází po ztrátě naděje v jakékoliv zlepšení, s mnoha diagnózami nebo naopak s žádnou, ale přesto s prokazatelnými zdravotními problémy. Opelkova metoda zásadním způsobem zlepšila zdraví mé a mé rodiny včetně roztroušené sklerózy, šedého a zeleného zákalu či bércových vředů.

Bc. Iva Crookston, M. A.

"V porovnání s ostatními homeopatickými směry je Opelkova metoda mnohem přesnější a účinnější. Díky znalosti časoprostorové mapy a obrazu léků jsem schopna mnohem efektivněji vyřešit problémy, s kterými klienti přicházejí. "
                      Zdeňka Drahná, homeopatka
“Od roku 2016 se léčím Opelkovou metodou a můj zdravotní stav se značně zlepšil. Např. jsme se dokázali kompetně zbavit problémů s nízkým tlakem, anémií a syndromu neklidných nohou..”

Gábina Šlapáková, homeopatka

NÁŠ TÝM
Screen Shot 2020-01-25 at 3.53.57 PM.png
Screen Shot 2020-01-25 at 4.00.32 PM.png
Bc. Anežka Opelková, RHom
Asistentka
Tel.: 732 416 880
E-mail: opelkovaan@seznam.cz
Ing. Michael Gyepes, RHom 
Lektor & IT specialista
Tel.: 777 300 711
E-mail: poradna@prirodnilecba.cz
Screen%2520Shot%25202020-01-23%2520at%25
Mgr. Pavel Opelka, RHom 
Majitel školy & lektor &  autor Opelkovi metody
Tel.: +420 603 803 175
E-mail:  info@ceskahomeopatie.cz
bottom of page